i-cafe - vše o kávě

Současné trendy

V současné době se na trhu objevují systémy na kávové kapsle od výrobců Tchibo, Nespresso, Nestlé, Illy a dalších. Tyto systémy mají své příznivce i odpůrce. Pro mluví hlavně jednoduchost použití, přesně namíchané a navážené množství dokonale namleté kávy v kapsli a to, že káva je v kapsli hermeticky uzavřená, a tak neztrácí svou vůni, kvalitu a nezvlhne. Odpůrci se zamýšlejí nad cenou takovýchto systémů, bojí se, co s případným kávovarem, když firma přestane existovat a dostupností kapslí.

Pokud se podíváme na oblíbené druhy kávy, vítězí arabica. V současnosti je velmi módní i tzv. Cibetková káva. Ta se získává z trusů indonéské opičky Luwak a poprvé byla na trh uvedena jakartskou rodinou Widjanů. Tato káva je opravdu pro labužníky, a to nejen chutí, ale i cenou.

V České republice se nejvíce pije espresso (40 ml), ale Češi se již naučili objednávat i ristretto (25 ml), café lungo (110 ml), capuccino (2/3 café lungo, 1/3 našlehaná mléčná pěna) a latté machiato (1/3 espresso, 1/3 našlehané mléko, 1/3 horké mléko). Pozor na používané výrazy presso a caffé latté. Ital by vám nerozuměl a hlavně caffé latté je mléčná káva, takže byste se ošidili o krásně nadýchanou mléčnou pěnu.

Rozhled.cz | Vše o kávě | Bydžovská | Krion Stone
© 2012-3 BaBy